e-pood alates mai 2021 uuel aadressil www.MasterLight.ee
avasta uus e-pood

LED valgustite remont

 • LED valgustite remont

Tavaliselt on LED valgusti töö lõppemisel kolm põhjust.

 1. LED-element lõpetab oma töö

 2. toiteplokk läheb katki

 3. Ühendus LEDi ja toiteploki vahel puruneb

Kõige sagedasem on LEDi töö lõpetamine, kuna LED on kõige nõrgem lüli ja töötab raskemates tingimustes võrreldes toiteplokiga.
Praktika on näidanud, et mida kõrgem on valgusti jahutava elemendi(korpus, jahutusradiaatori) temperatuur, seda lühem on valgusti eluiga.
Nagu ikka, on näiteid, mis sellele reeglile ei allu, kuid siiski on valgusti temperatuur väga oluline.
Täpsemalt öeldes on kriitiline LEDi enda sisemine temperatuur. Kui vaadata LED-elemendi sees olevat osa, kus valgus reaalselt tuleb(mis on ka reaalne soojuse allikas) ning mõelda, et see pisike pind kütab valgusti korpuse, mis on näiteks 100 korda suurem, ca 40...60°C kraadini. Sellest võib järeldada, et LEDi sisetemperatuur on oluliselt suurem kui 40...60°C. Ainuüksi sellele mõeldes jõuab järeldusele, kui oluline on LED-komponendi ja valgusti kui terviku koostekvaliteet. Kriitilise tähtsusega on vabaneda soojusest võimalikult hästi ja hoida LEDi sisetemperatuur madalal.
Kõrge temperatuur põhjustab lühemat eluiga, valguse tooni muutust tavaliselt külmema valguse(kõrgema Kelvini) suunas ja valgustugevuse langust.
Kahjuks on maailmas väga palju erinevaid tootjaid ja tooteid, mille välimus on äravahetamiseni sarnane. See teeb LED-valgusti hindamise väga keeruliseks.

Probleemid, mis võivad esineda LED valgusti taastamisel:

 1. Alati ei ole võimalik teha kindlaks täpset võimsust, valgustugevust ja valguse tooni ning taastatud valgust erineb mõnevõrra esialgsetest parameetritest.

 2. Kui valgusteid on ostetud mitu, aga taastamist vajab neist ainult üks, siis taastatud valgusti tõenäoliselt erineb teistes valgustitest mõnevõrra.
  Kui palju seda on näha, sõltub mitmest faktorist – koht, kus valgustit kasutatakse(näiteks valgel taustal tulevad tooni erinevused väga hästi välja), kui lähedal valgustid üksteisele on(mida lähemal, seda lihtsam on neid võrrelda ja seda suurem tundub ka erinevus)

 3. Kui samasuguseid valgusteid on mitu aga taastamist vajab üks, siis on oodata, et lähima aasta jooksul juhtub sama asi ka teistega v.a. juhul kui vea põhjustas mõni väline tegur – vale ühendusviis, äike, füüsiline mõjutus vms.
  Tasub läbi mõelda ja arvutada, kas oleks mõistlik valida uus valgusti, mille garantii ja/või saadavuse aeg on pikem – taastama tullakse tavaliselt ikka juhul kui uut samasugust valgustit ei ole saada.

Kui juhtubki, et LED-valgusti enam ei tööta, aitab LEDiMEISTER selle taas ellu äratada.
Meie tugevused LED-valgustite remondis on:

 1. Kogemused aitavad hinnata, mis võis olla valgusti eluea lõppemise põhjuseks ja kuidas on mõistlik valgustit taastada

 2. Komponentide laoseis ja kiire tarne – meil on kohapeal palju erinevaid LED-e ja toiteplokke, et valgusti remont toimuks võimalkult kiirelt.
  Aga kuna kõike komponente ei ole võimalik kohapeal hoida, oleme üldiselt võimelised need hankima 2...3 tööpäevaga.

 3. Kui samasuguseid valgusteid on veel, hindame purunenud valgustit ning prognoosime, kas teisi valgusteid võiks tabada sama saatus, kui kalliks võib minna järgnevate valgustite remont(tavaliselt esimese valgusti remondile läheb kõige rohkem aega ja võib olla natuke kulukam) ja kas tasuks mõelda teistele valgustitele.

Kui valgusti vajab remonti, siis võtke meiega ühendust

Selle toote kohta puuduvad kommentaarid.

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
Captcha

Sildid: led valgustite remont, led light repair, ledimeister, teenused